Walk like an egyptian! Kelionė į Egiptą. Ko galima tikėtis?

Egiptas pasirodė gana vargana, įspūdingą istorinį paveldą turinti šalis, kurioje daug griuvėsių ir netvarkos. Bet man tai patinka. Yra kokio tai laukiniškumo ir tuo pačiu pigios prabangos.

Toks įdomus paradoksas: centrinėje Hurgados gatvėje veik nėra turistų, nors jų pilni viešbučiai. Taip yra todėl, kad veik visi vietiniai pardavėjai brutaliai įkyrūs, ir priekabūs. Gaudo gatvėse ir tempia į savo parduotuvėles. Helou, were are you from? Ir tempia parduotuvės kryptimi. Jei jie to nedarytų,  turėtų daug daugiau klientų, o dabar priversti vis agresyviau kabinėtis. Žodžiu uždaras ratas. Bet man visai įdomu buvo. Ne taip blogai kaip tikėjausi iš pasakojimų. Tarsi koks sportas išsisukinėti nuo jų. Kartą išėjau vienas po parduotuves šalia viešbučio, įsijungiau muziką ausinėse, jie ten bando įsiūlyt kažką, sakau, negirdžiu jūsų, muzika garsiai groja. Taip ramiai viską apžiūrėjau.

Kas dar įdomu – darbo dieną centrinėje Hurgados gatvėje praktiškai nulis egiptiečių moterų. Na gerai, viena. Vienintelė jauna moteris pardavėja sutikta visame miesto centre, kvepalų parduotuvėje. Ta proga, vadovaudamiesi feministinėmis paskatomis nusipirkom iš jos rytietiškų kvepalų. Gal taip tik pasitaikė, bet vaizdas labai liūdnas. Toks įspūdis, kad visos vietinės moterys ne tai, kad skarom ar burkom uždangstytos, o visos namie po devyniomis spynomis užrakintos. Gatvėse vieni vyrai, arba turistės. Kaip manot laikosi ekonomika, kur 50% žmonių nedirba? Teisybės dėlei kitomis dienomis, kelionėje į Luksorą mačiau pakankamai egiptiečių moterų gatvėse, ypač gilesnėje provincijoje.

Ką tikrai verta pamatyti Egipte be Kairo ir piramidžių tai Luksore esančią Karnako šventyklą. Tai viena iš dviejų šventyklų, stovėjusių Tėbuose rytiniame Nilo krante.

Ten rasite ir puikios, įspūdingos architektūros, faraonų skulptūrų ir jiems skirtų erdvių, sfinksų, su liūto kūnu ir avino galva, sienos piešinių, senovės Egipto rašybos.

Didžiausią įspūdį man paliko uoloje iškalta Medinet Habu šventykla, esanti vakariniame Nilo krante. Nuo jos atsiveria puikus vaizdas. Ten taip pat galima pasigrožėti įspūdingomis faraonų skulptūromis. Vienintelė bėda prie šventyklos įsikūrę įkyrūs prekeiviai. Ženkite pro juos neatsigręždami, kitaip pavirsite druskos stulpu, arba kvailai prarasite sunkiai uždirbtus eurus, dolerius, ar Egipto svarus.

Taip patarčiau būtinai pasiplaukioti Nilu, užsukti į Bananų salą ir paragauti joje įvairių vaisių.’

Ko gero smagiausia kelionės akimirka, tokių skanių mangų ir guavų niekur kitur neteko ragauti.

Kas tikrai verta dėmesio pačioje Hurgadoje, tai pietūs jūros gėrybių restorane „Starfisch“. Buvo itin puiku.

Omarai, krabai ir visos kitos vandenų dovanos, už prieinamą kainą. Sako, vienas geresnių restoranų regione.

Buvome apsistoję „Albatros White Beach Resort“ viešbutyje, geriausi įspūdžiai. Pastatytas prieš trejus metus, puikus maistas, aptarnavimas, pramogos.

P. S. Ekskursijas po Egiptą veik dvigubai pigiau pirkti pas vietinius nei pas lietuvius kelionių organizatorius. Gal rizika kiek didesnė, bet bent jau mes likom viskuo patenkinti.

P. P. S. Sako, kad Egipte galima perkant prekes ne fiksuotų kainų parduotuvėse nusiderėti iki 80 proc. kainos. Nedarykite taip, skurdi šalis su 104 milijonais gyventojų, duokite vietiniams nors šiek tiek uždirbti. Vis tiek bus pigu.


Comments are closed.