#Knygos ir #pasižadėjimai2020

Kasmet didelis skaitmeninių tekstų srautas, filmai ir serialai atima vis daugiau laiko skirto skaitymui ir tai šiek tiek varo į neviltį. Paskutiniąją metų dieną nusitaikiau į šiuos daug žadančius literatūros kūrinius ir tikiuosi juos sėkmingai įveikti:

1. Britų rašytojos ir kompiuterinių žaidimų kūrėjos Naomi Alderman romanas „Galybė“: Merginos ir moterys visame pasaulyje viena po kitos atranda turinčios galią. Pakanka vieno prisilietimo, kad sukeltų neištveriamą skausmą – ar net mirtį. Staiga kiekvienas vyras žemėje susivokia beprarandąs kontrolę. Išaušo Moterų era – tik kur šitai nuves?

https://kaunozinios.lt/svarbu/knygos-istrauka-naomi-alderman-galybe_117973.html

2. Tom Phillips – Londone gyvenantis žurnalistas ir rašytojas humoristas ir jo „Žmonės: kaip mes viską su*ikom. Glausta mūsų nesėkmių istorija“: „Homo sapiens“, vaikščiodami žeme jau daugiau kaip 70 000 metų, nuėjo tolimą kelią. Menas, mokslas, kultūra, prekyba – viską sukūrėme mes, mitybos grandinėje esame tikri nugalėtojai! Bet, jei atvirai, tai nebuvo sklandi kelionė: kartais, visai netyčia, sugebėdavome viską nepataisomai ir neįtikėtinai sušikti.

https://kaunozinios.lt/svarbu/knygos-istrauka-tom-phillips-zmones-kaip-mes-viska-suikom-glausta-musu-nesekmiu-istorija_116773.html

3. Viena ryškiausių šiuolaikinių Kanados rašytojų Margaret Atwood ir jos „Tarnaitės pasakojimas“: Netolima ateitis. Gileado respublika. Fredinė gyvena Vado ir jo Žmonos namuose. Išeiti iš namų jai leidžiama tik kartą per dieną nupirkti maisto produktų. Parduotuvių pavadinimai yra paveikslėliai, nes moterims nebeleidžiama skaityti ir apskritai siekti žinių. Kartą per mėnesį ji privalo gulėti ant nugaros ir atlikti Tarnaitės pareigą, nes mažėjančio gimstamumo amžiuje Fredinės ir kitų šiai tarnystei paskirtų moterų vertė tėra jų vaisingumas.

https://kaunozinios.lt/svarbu/knygos-istrauka-margaret-atwood-tarnaites-pasakojimas_115694.html

4. Kristinos Sabaliauskaitės „Petro imperatorė“ – tai pasakojimas apie Rytų ir Vakarų kultūrų, mentalitetų sandūrą vienoje toksiškoje santuokoje. Apie laiką ir prievartą. Apie psichologinę ir alkoholinę priklausomybę, skilusias ir save perkuriančias asmenybes, griaunantį karą ir nemarų grožį gimdančias svajones.

Laikrodis muša devynias. Prasideda paskutinė imperatorės gyvenimo para. Iš mirštančio kūno realiuoju laiku ir pirmuoju asmeniu pasakojama Jos Istorija: kitokia nei vyrų rašytuose istorijos vadovėliuose.

https://www.facebook.com/watch/?v=470062017079758

5. E. A. Poe (1809-1849) „Žmogžudystė Morgo gatvėje ir kitos šiurpios istorijos“ – skeptikas, maištautojas, kasdienės tuštybės niekintojas, vienišas nelaimingas beturtis, persekiojamas nesėkmių, nepripažintas ir nepritapęs gimtinėje, tačiau gerbiamas ir mylimas Prancūzijoje. „Tai Baironas, per klaidą gimęs bjaurioje visuomenėje, – vienišas barbariškoje, dujų apšviestoje Amerikoje“, – taip Šarlis Bodleras apibūdino Poe. Šiandien E. A. Poe – visame pasaulyje dievinamas amerikiečių literatūros klasikas ir kultinis rašytoja bei siaubo ir įtampos meistras, kuris šiurpins skaitytojus dar ne vieną šimtmetį.

O ką jūs skaitysite #2020iais📖

#KNYGOS#pasižadėjimai2020


Comments are closed.